Jak to się zaczęło?

Pomysł na własną działalność, rodził się w mojej głowie od kilku lat. Jak to jednak zazwyczaj w życiu bywa przed jego realizacją zawsze coś mnie powstrzymywało: a to brak czasu, a to niepewność jak będzie. Jednak w ostatnim roku doszedłem do momentu, w którym nie byłem w stanie godzić pracy zawodowej z dodatkowymi zleceniami. Wybór był wiec dla mnie prosty zrezygnowałem z etatu i postanowiłem poświęcić się całkowicie rozwijaniu mojego własnego projektu, któremu nadałem nazwę Kuźnia Wędkarska.

Za pomysłem na Kuźnię stoi moje, wieloletnie doświadczenie w niemal każdym rodzaju wędkarstwa. Przez kilkanaście lat wędkowałem wyczynowo na spławik, nie jest mi też obce wędkarstwo muchowe. Jednak dziś skupiam się na wędkarstwie spinningowym oraz przede wszystkim podlodowym. Zawodniczą karierę podlodową rozpocząłem w 1997 roku gdzie wywalczyłem pierwsze drużynowe mistrzostwo Polski. Od tego czasu startuje do dziś nieprzerwanie w podlodowych MP i GPx Polski. Przez te lata udało mi się wywalczyć ośmiokrotnie drużynowe mistrzostwo Polski i czterokrotnie v-ce Mistrzostwo.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnąłem w 2013 roku zdobywając tytuł Mistrza Polski. Wyniki osiągane na arenie krajowej zaowocowały powołaniem do Kadry narodowej, z którą drużynowo zdobyłem dwa srebrne medale. Z kolei spinningiem nie zajmowałem się zawodniczo a raczej hobbistycznie przez kilkanaście lat zgłębiając tajniki samodzielnego wykonywania przynęt (woblerów, kogutów) oraz zbrojenia wędek. W dniu dzisiejszym łowię już tylko i wyłącznie kijami indywidualnie dopasowanymi do mnie. Ponieważ jestem przekonany, że kije zbudowane w pracowni są o wiele lepsze od tych produkowanych masowo gdyż dają wędkarzowi niesamowity komfort łowienia.

W Kuźni Wędkarskiej chciałbym stawiać przede wszystkim na jakość. Oczywiście będą tutaj dostępne produkty z których jestem najbardziej znany czyli wyczynowe mormyszki, kiwaki, wędki. Oprócz asortymentu podlodowego będę oferował także usługi zbrojenia wędek pod indywidualne życzenie klienta dostosowując w nich długość rękojeści, wyważenie ciężar wyrzutowy oraz najmniejsze szczegóły w pełni tego słowa znaczeniu. Moim priorytetem jest tworzenie wędek do specjalistycznych technik wędkarskich które dostarczą Państwu przyjemności z łowienia i wielu niezapomnianych wrażeń nad wodą.

Z wędkarskim pozdrowieniem Dariusz Jankowski!